Triathlon – wsparcie oddechowe z Airofit

Czym jest trenażer oddechu Airofit?

Airofit jest narzędziem do treningu oddechowego, który poprawia sprawność fizyczną, jak również ogólne samopoczucie poprzez sprawdzone ćwiczenia oddechowe.

Niezależnie od tego, czy jesteście sportowcami, cierpicie na problemy zdrowotne, czy po prostu chcecie poprawić jakość swojego życia, Airofit jest uniwersalnym urządzeniem poprawiającym wydolność oddechową.

Airofit generuje opór dla mięśni oddechowych. Powoduje to zmęczenie, które jest kompensowane przez wzrost tkanki mięśniowej, dzięki czemu mięśnie oddechowe stają się szybsze, silniejsze i bardziej wydajne - jak każda inna grupa mięśni.

Znaczenie treningu oddechowego w triathlonie

Zawodowy kolarz poprawił swoje wyniki w ciągu zaledwie 12 tygodni

Alex Wallace poddał się intensywnemu 12-tygodniowemu programowi treningowemu, który zaowocował poprawą funkcji płuc, wyników przepływu szczytowego, pomiarów FTP i czasów wyścigów.

Występowanie astmy wywołanej wysiłkiem fizycznym u sportowców wytrzymałościowych jest bardzo częste, co wynika z wielu czynników, takich jak wyższe tempo oddychania, które jest zazwyczaj utrzymywane przez długi czas, oddychanie przez usta i czynniki środowiskowe, takie jak pogorszona jakość powietrza i niskie temperatury. Podczas ćwiczeń każdy z tych czynników może wywołać następujące objawy astmatyczne, duszność, ucisk w klatce piersiowej, kaszel, świszczący oddech i spadek wydajności.

Krótki wysiłek o wysokiej intensywności do 5 minut

Zazwyczaj ten rodzaj wysiłku powoduje objawy astmatyczne, takie jak duszność i świszczący oddech. Powrót do normalnego oddychania po takim wysiłku trwał u kolarza prawie tak długo, jak sam wysiłek. Pod koniec 12 tygodni udało się utrzymać znacznie wyższy poziom intensywności w tych krótszych okresach. Ten rodzaj wysiłku rzadko powodował jakiekolwiek objawy astmatyczne, a jeśli objawy się pojawiały, były o wiele łatwiejsze do opanowania, a regularny rytm oddychania był odzyskiwany w o wiele krótszym czasie.

Wysiłek o średniej intensywności 5 do 30 minut

Zasadniczo wydajność była ograniczona przez ograniczenia oddechowe, a nie wytrzymałość siłową czy możliwości fizyczne. Po 12-tygodniowym okresie testowym ten pułap został podniesiony. Wysiłki trwające od 5 do 30 minut rzadko powodowały trudności w oddychaniu, a jeśli już do nich doszło, zarówno dane dotyczące mocy, jak i tętna zazwyczaj wskazywały, że możliwości fizyczne zostały maksymalnie wykorzystane, zanim osiągnęły swój limit.

Długotrwały wysiłek o niskiej intensywności ponad 30 minut

Długie wysiłki uległy zauważalnej poprawie dzięki lepszej technice oddychania, efektywnie angażującej przeponę przy jednoczesnym utrzymaniu stałego, równomiernego oddechu. Ułatwiło to maksymalne pobieranie tlenu i efektywne wydalanie dwutlenku węgla. Rezultatem jest wyższy wyższym poziomem wydajności, utrzymywanym przez dłuższy czas.

Podsumowanie obserwacji

Oddech stał się mocniejszy i lepszej jakości, co skutkowało większą kontrolą. Oznaczało to, że czynnikiem ograniczającym podczas wykonywania maksymalnych wysiłków była teraz zdolność fizyczna, w przeciwieństwie do ograniczeń oddechowych.

Airofit jest zarówno dla triathlonistów, jak i dla każdego

Airofit jest dla każdego, kto jest zainteresowany poprawą swojej sprawności fizycznej, zdrowia lub ogólnego samopoczucia - niezależnie od wieku czy aktualnego poziomu sprawności. Nie musisz być profesjonalnym sportowcem, aby korzystać z naszego systemu.

Wielu piosenkarzy używa go do poprawy pojemności płuc, a nawet osoby cierpiące na astmę i POChP odnoszą duże korzyści z codziennego treningu oddechowego z Airofitem.

Polecany osobom, które kiedykolwiek miały problem z złapaniem tchu.

Stosowane oddzielnie od innych aktywności fizycznych

Airofit został zaprojektowany tak, aby można go było używać niezależnie od treningu i innej aktywności fizycznej. Oznacza to, że można używać Airofit w każdej wolnej chwili - przed snem, w pracy, po sesji na siłowni lub cokolwiek, co najbardziej odpowiada użytkownikowi. Sesja treningowa z trenażerem zajmuje to tylko 3-5 minut dziennie.

Światowe media o treningu oddechowym

"Oddychanie przeponowe poprawia koncentrację, obniża ciśnienie krwi, ułatwia wydajność sportową i regenerację, pomaga lepiej spać."

"Dla tych, którzy chcą być lepsi w bieganiu, pływaniu, jeździe na rowerze, użycie Airofit PRO może być kluczem do wyprzedzenia konkurencji."

"Mięśnie oddechowe rozwijają się jak każda inna grupa mięśniowa i tak jak one reagują na trening oporowy."

"Brak tchu to natychmiastowy ogranicznik dla każdego treningu. Ale mięśnie oddechowe można trenować tak samo jak mięsnie ramion."

Jak działa Airofit PRO?

Trenażer oddechowy Airofit zapewnia regulowany opór powietrza dla mięśni oddechowych. Mierzy objętość i siłę oddechu i przesyła dane do Wirtualnego Trenera Oddechu na Waszym smartfonie.

Jak działa aplikacja Airofit?

Aplikacja mobilna Airofit działa jak wirtualny trener oddechu, dając spersonalizowany program treningowy oparty na wybranym obszarze zainteresowania, jak również na podstawowym pomiarze funkcji płuc.

Następnie uwzględnia dane dotyczące użytkownika, jego wieku, wzrostu i płci, aby dostosować każdą sesję treningową. Aplikacja przekazuje informacje zwrotne na żywo i zapewnia, że wszystkie ćwiczenia są wykonywane prawidłowo.

Dane treningowe są przechowywane na Twoim koncie, co daje Ci wgląd w postępy treningowe na przestrzeni czasu.

Trening bez danych to zgadywanie!

Triathlon znajduje się na współczesnym rozdrożu. Ci, którzy się nie angażują wystarczająco i nie opanowują treningu opartego na danych, nieuchronnie zostaną w tyle za swoimi konkurentami dysponującymi tymi danymi.

Aplikacja zbiera dane oddechowe dotyczące pojemności płuc - siły oddechowej - kontroli oddechu - progów tlenowych i beztlenowych.

Poznaj swoje liczby!

Korzystanie z trenażera Airofit przez triatlonistę - Valdemar Solok

Airofit PRO doświadczenia z korzystania - Michelle Vesterby

Kup Airofit PRO razem z kursem Trening Oddechowy Poziom 1

Kurs zawiera trening prawidłowego oddychania metodą Butejko i metodą przewagi tlenowej. Poznasz wszystkie formy oddechu mające działania funkcjonalne dla Twojego organizmu.

Kurs Trening Oddechowy Poziom 1 został stworzony z myślą dla osób, które chcą znacznie poprawić swoją wydolność układu oddechowego i krwionośnego, zmniejszyć objawy dolegliwości związanych z astmą, stanami lękowymi, depresją, jak i przewlekłym zmęczeniem.