Światowy Dzień Oddychania

Światowy Dzień Oddychania

11 kwietnia to dzień, w którym oficjalnie obchodzimy Dzień Oddychania. Świadome oddychanie oferuje proste, ale potężne narzędzie do tworzenia pozytywnych zmian w świecie.

Międzynarodowa Fundacja Breathwork IBF

Światowy Dzień Oddychania (WBD) to rocznicowe, globalne wydarzenie stworzone przez Międzynarodową Fundację Breathwork (IBF), które ma na celu zwrócenie uwagi na ważność i uzdrawiającą moc oddechu. W tym dniu, ludzie na całym świecie są zachęcani do świętowania, doświadczania i pamiętania o znaczeniu oddechu.

Mimo że wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, rzadko doceniamy, jak istotny jest nasz oddech i jak łączy nas z planetą i z innymi ludźmi, pomimo różnic. Świętowanie Międzynarodowego Dnia Oddychania pomaga nam ponownie połączyć się z tą rzeczywistością i wzmacnia, inspiruje oraz promuje pokój, zdrowie i dobre samopoczucie na całym świecie, zarówno dla ludzi, jak i dla Ziemi.

Świętowanie Światowego Dnia Oddychania poszerza nasze zrozumienie, zarówno wśród profesjonalistów, jak i instytucji, czym jest optymalne i świadome oddychanie, aby każdy mógł z niego skorzystać. Ponadto, dzień ten przypomina nam o podstawowym, żywotnym znaczeniu czystego powietrza oraz o czystym i zdrowym środowisku dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Światowy Dzień Oddychania

International Breathwork Foundation (IBF) przez ostatnie 25 lat reprezentuje i współpracuje z ekspertami od oddychania oraz gromadzi wiedzę i doświadczenie w zakresie świadomego oddychania. Jeśli zostanie nauczane i praktykowane na wszystkich poziomach na całym świecie, Świadome Oddychanie może przynieść konkretne rozwiązania wielu naszych osobistych i globalnych problemów.

Wyzwaniem jest teraz rozpowszechnienie tych informacji na całym świecie, a w tym mogą nam pomóc liderzy i instytucje rządowe, biznesmeni, organizacje i społeczności lokalne. Potrzebujemy każdego, kto oddycha i zna moc oddechu, aby się do nas przyłączył!

Rozwój świadomości oddechu może pomóc nam w radzeniu sobie z wieloma wyzwaniami, takimi jak stres, niepokój, choroby układu oddechowego oraz zmiany klimatyczne. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób nauczyło się świadomego oddychania i zaczęło stosować te techniki w codziennym życiu.

Wierzymy, że każdy ma potencjał do nauczenia się świadomego oddychania i przyczynienia się do poprawy swojego zdrowia i dobrostanu. W związku z tym zachęcamy każdego do podjęcia próby i przetestowania skuteczności tych technik na własnym ciele i umyśle.

więcej: ibfbreathwork.org

oddychanie ziemia