sport fitness hero final trenazery powerbreathe plus i k5

POWERbreathe K5 i Plus - trenażery medyczne i treningowe

POWERbreathe K5 to najbardziej zaawansowane urządzenie do treningu mięśni wdechowych, współpracujące z oprogramowaniem Breathe-Link® Live Feedback. POWERbreathe Plus wzmacnia mięśnie wdechowe i poprawia wytrzymałość oddechową, wykorzystując sprężynowy zawór z progiem ciśnienia, działający jak hantle dla przepony.

Zobacz wszystkie trenażery oddechowe

Seria K: Innowacyjny Trening Mięśni Oddechowych

POWERbreathe K5 to najbardziej zaawansowane urządzenie do treningu mięśni wdechowych z serii K. Dzięki możliwości połączenia z zaawansowanym oprogramowaniem Breathe-Link® Live Feedback, masz dostęp do zaawansowanego systemu testowania, treningu i monitorowania oddechu.

POWERbreathe K5 posiada pamięć, która może przechowywać do 36 sesji najważniejszych wskaźników biofeedbacku – Obciążenie (cmH2O); Moc (Waty); Objętość (Litry); Przepływ (Litry/sekundę); Energia (Dżule) – co ułatwia śledzenie i monitorowanie postępów treningowych w prostym do zrozumienia graficznym widoku historycznym.

Testy w ruchu umożliwiają łatwe sprawdzanie siły mięśni oddechowych (S-Index®) i monitorowanie ich poprawy.

trening oddechowy powerbreathe k5

Najważniejsze cechy trenażera POWERbreathe K5

Przyjazny dla użytkownika projekt, który poprawia komfort użytkowania

Dostosowuje się automatycznie do indywidualnych wymagań treningowych

Mierzy siłę mięśni wdechowych, maksymalny przepływ wdechowy oraz objętość wdychanego powietrza

Automatycznie ustawia optymalne obciążenie do rozgrzewki mięśni wdechowych przed ćwiczeniami oraz schładzanie po ćwiczeniach

Oprogramowanie do pomiaru i analizy oddychania w czasie rzeczywistym. Kompatybilne z PC/MAC. Przechowuje wyniki do analizy

Wyświetla graficzną historię Twoich ostatnich 36 sesji treningowych.

Zapewnia jednoczesne wykreślanie i analizę wszystkich danych treningowych mięśni oddechowych

Umożliwia tworzenie i przesyłanie własnych spersonalizowanych sesji treningowych oddechu

Seria POWERbreathe K tworzy zmienne obciążenie, które dopasowuje się do długości i napięcia mięśni wdechowych, umożliwiając bardziej efektywny trening niż konwencjonalny trening o stałym obciążeniu.

POWERbreathe Medic Plus

Medic Plus to urządzenie IMT wybierane przez osoby z bardzo słabymi przeponami i poważnymi problemami z oddychaniem. Trenażer oddechowy delikatnie zwiększa siłę oddechową w bezpieczny, naukowo potwierdzony sposób, stawiając opór na wdechu i powodując intensywniejszą pracę mięśni. Z biegiem czasu zyskujesz siłę i wytrzymałość, co sprawia, że oddychanie staje się łatwiejsze. Urządzenie może złagodzić objawy POChP i astmy oraz wspomagać rehabilitację.

Najważniejsze cechy

  • Opór: Regulowany, z zakresami odpowiednimi do rehabilitacji medycznej.
  • Cechy szczególne: Wersja medyczna, szczególnie polecana do użytku klinicznego i przez osoby starsze.
trening oddechowy powerbreathe medic plus medic

POWERbreathe Plus Lekki opór

Trening oddechowy z oporem świetlnym POWERbreathe Plus koncentruje się na wzmacnianiu przepony, a nie płuc. Płuca to para gąbczastych, wypełnionych powietrzem narządów, które nie są mięśniami, dlatego nie można ich wzmocnić. POWERbreathe Plus przynosi korzyści każdemu, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej czy stanu zdrowia. Ten model o lekkim oporze najlepiej nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają trening oddechowy, nie są aktywne lub mają problemy z oddychaniem.

Najważniejsze cechy

  • Opór: Lekki opór, odpowiedni dla osób aktywnych fizycznie mniej niż 2,5 godziny tygodniowo.
  • Cechy szczególne: Idealny do rozpoczęcia treningu mięśni oddechowych, łagodny dla nowych użytkowników.
trening oddechowy powerbreathe plus light lekki opor

POWERbreathe Plus Średni opór

Stan mięśni oddechowych wpływa na to, jak dobrze możesz oddychać. Efektywne oddychanie jest ważne dla optymalnych wyników sportowych i poprawy kondycji – można to osiągnąć wzmacniając przeponę treningiem oddechowym. Prowadzenie treningu oddechowego na urządzeniu POWERbreathe Plus Medium Resistance ułatwia oddychanie, zmniejsza zapotrzebowanie na tlen podczas ćwiczeń i spowalnia tętno. Wzmocnij swoją przeponę – Trening oddechowy ze średnim oporem POWERbreathe Plus koncentruje się na wzmacnianiu przepony, a nie płuc. Dzieje się tak dlatego, że płuca to para gąbczastych, wypełnionych powietrzem narządów, a nie mięśni, i dlatego nie można ich wzmocnić.

Najważniejsze cechy

  • Opór: Średni opór, dla osób ćwiczących regularnie, ale nie profesjonalistów.
  • Cechy szczególne: Średni stopień trudności, odpowiedni dla większości użytkowników, którzy chcą poprawić swoją wydolność oddechową.
trening oddechowy powerbreathe plus medium sredni opor

POWERbreathe Plus Ciężki opór

Silne mięśnie oddechowe to klucz do poprawy wydolności fizycznej i ogólnego samopoczucia. Trening z POWERbreathe Plus Heavy Resistance koncentruje się na wzmacnianiu przepony, co przekłada się na łatwiejsze oddychanie, mniejsze zapotrzebowanie na tlen podczas ćwiczeń i ogólnie lepsze samopoczucie. To urządzenie o dużym oporze intensywnie obciąża mięśnie oddechowe, oferując efektywny trening, który przynosi korzyści każdemu, kto pragnie poprawić swoją wytrzymałość i jakość życia.

Najważniejsze cechy

  • Opór: Wysoki opór, przeznaczony dla intensywnych użytkowników.
  • Cechy szczególne: Największy opór wśród wszystkich modeli, wymagający dla mięśni oddechowych, idealny do zaawansowanego treningu.
plus heavy square

Porównanie trenażerów - Dla kogo?

Właściwość

Przeznaczenie

Opór

Użytkownicy

Funkcje

Medic

Rehabilitacja medyczna

Regulowany, medyczny

Pacjenci, osoby starsze

Kliniczne zastosowanie

Light

Początkujący

Lekki

Nowi użytkownicy

Łatwy start

Medium

Osoby aktywne

Średni

Regularnie ćwiczący

Zbalansowane obciążenie

Hard

Zaawansowani użytkownicy

Wysoki

Sportowcy, zaawansowani

Intensywny trening

* Wszystkie te modele wykorzystują technologię Pressure Threshold Training, która polega na stosowaniu oporu podczas wdechu, co wzmacnia mięśnie oddechowe, poprawia wydolność i zmniejsza duszność. Modele Light, Medium i Hard różnią się głównie poziomem oporu, co pozwala dostosować trenażer do indywidualnych potrzeb użytkownika.